Комунальний дошкільний навчальний заклад комбінованого типу
"Ясла - садок № 135
"Краплинка"
Маріупольської міської ради Донецької області
Їх називають «діти сонця».
Ці хлопчики і дівчатка, за словами педагогів, надто чутливі, вразливі та відкриті навколишньому світу.
За статистикою, на 800-1000 немовлят одна дитина народжується з синдромом Дауна.
Хвороба Дауна - це генетична патологія.
Така дитина може народитися в абсолютно здорових батьків. Як правило, це пов’язано з однією зайвою - 21-ою хромосомою, тобто із хромосомним дисбалансом. У кожної людини 46 хромосом, а в людини з типовою формою хвороби Дауна - 47.
95% випадків патології не передається в спадок.
В Україні проблеми навчання, розвитку, працевлаштування дітей з синдромом Дауна залишаються внутрішньою проблемою родин, які мають таких малюків.
Держава не зацікавлена створювати робочі місця для неповносправних людей, а лікарі здебільшого ставлять на них хрест.
За світовою концепцією інвалідності на рівні ООН та Конвенції про права інвалідів, інвалідність трактується як одна з ознак людства, а не як вада.
Малюки з генетичними відхиленнями набагато краще розкривають свої можливості, якщо вони живуть удома в атмосфері любові, з ними проводять навчання за спеціальними програмами, а суспільство не відштовхує цих дітей.
Всесвітній день людини із синдромом Дауна став щорічно відзначатися 21 березня з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі з синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром. Причина – хромосомний «збій».
Проведення Всесвітнього дня людини із синдромом Дауна вибране не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми.
Зазвичай здорова дитина має 46 хромосом, а при синдромі Дауна їх 47. Через це порушується розумовий і фізичний розвиток дитини.
В нашому дитячому садку , з метою формування толерантного відношення до людей з різними особливостями , було проведено наступні заходи:
-
« Дорогою добра» бесіда з використанням дидактичних ігор9молодший вік) ;
-
«Дружба без бар`єрів!» заняття з морально-етичних цінностей (середній вік);
-
«Квітка толерантності» творчо- ігрове заняття (середній вік);
-
«Всі ми різні, а світ у нас один на всіх!» інтегроване заняття (Старший вік).
В музичній залі пройшов танцювальний марафон- «Різнокольоровий флешмоб»
Різнокольорові шкарпетки були на кожному з учасників. Веселі таночки, ігри, забавлянки об`єднували дітей та спонукали до гарного настрою і доброзичливого ставлення один до одного.